logo

Čo je lufa a prečo ju používať?

Každý EKO kúsok do tvojej domácnosti ťa iste poteší. Lufa sa teší rastúcej popularite a je ďalším krokom k zdravšej a silnejšej planéte.

Share

Ak sa snažíš žiť čo najekologickejšie, každý EKO kúsok do tvojej domácnosti ťa iste poteší. Lufa sa teší rastúcej popularite a je ďalším krokom k zdravšej a silnejšej planéte. Čo je lufa a na čo sa používa? To sa dozvieš v tomto článku.

Ekologické umývanie riadov

Môžeš ju volať lufa, loofa, lufka alebo luffa, ale stále sa jedná o to isté. A to rastlinu podobnú cukete. Jej využitie je však oveľa širšie. Používa sa síce aj do šalátov a príloh, pokiaľ ju však necháš dozrieť, poskytne ti ešte cennejšie možnosti. Keď dosiahne lufa záverečný cyklus svojho života, stmavne a jej koža sa dá jednoducho ošúpať. Naskytne sa ti tak pohľad na suchú pórovitú hmotu, ktorá pekne drží formu a má mnoho benefitov. Dokáže udržať vodu a čistiaci prostriedok a je tak priam dokonalou, a najmä zdravšou a ekologickejšou alternatívou ku klasickým hubkám, ktoré sú po čase plné baktérií, zapáchajú a sú špinavé.

Praktická a zdravá

Tvoja kuchyňa tak bude vďaka tejto úžasnej rastlinke čistejšia, zdravšia a ekologickejšia. Aj keď sa pórovitá hmota lufy zdá drsná, na umývanie riadov má vynikajúce vlastnosti. Preto lufa na riad je ako stvorená. Môžeš si ju nastrihať podľa vlastných predstáv a používať ešte dlhšie ako klasické hubky. Baktérie sa v nej v porovnaní s komerčnými hubkami množia v oveľa menšej miere, ide teda aj o bezpečnejšie a rozumnejšie riešenie. Keďže ide o produkt prírody, po doslúžení ju stačí kompostovať.

Lufa má okrem kuchynského využitia aj iné. Ľudia ju používajú aj pri sprchovaní či peelingu. Veríme, že svoje využitie si nájde aj vo tvojej domácnosti a ešte viac sa priblížiš k ekologickejšiemu životu.