logo

Čo ti pomôže rozpoznať skutočne ekologický produkt?

Existuje niekoľko kritérií, ktoré by vám mali pomôcť identifikovať takéto produkty a podporiť trvalo udržateľný nákup.

Share

Ekologické produkty sa v obchodoch objavujú čoraz častejšie, preto vedomie o ekológii stále viac motivuje ľudí k výberu produktov, ktoré chránia naše životné prostredie. Čo ti pomôžete rozpoznať skutočne ekologické produkty ak si chceš nakupovať online alebo v kamennom obchode? Existuje niekoľko kritérií, ktoré by vám mali pomôcť identifikovať takéto produkty a podporiť trvalo udržateľný nákup:

  • Certifikácie a Označenia
  • Zloženie produktu
  • Obal a balenie
  • Testovanie na zvieratách
  • Dlhodobá udržateľnosť

Certifikácie a Označenia

Prvým tvojim krokom bude hľadať označenia a ekologické certifikáty. Certifikát “Ekologická kozmetika” môže byť dôležitým indikátorom, že produkt spĺňa určité environmentálne normy. Iné certifikácie zahŕňajú napríklad “BIO,” “Fair Trade” a “Šetrné k životnému prostrediu.”

Zloženie Produktu

Skutočne ekologický produkt by mal obsahovať prírodné zložky a minimálne množstvo škodlivých chemikálií. Preto sa vyhýbaj produktom s dlhým zoznamom syntetických látok a chemikálií, ktoré môžu negatívne ovplyvniť životné prostredie a tvoje zdravie.

Obal a Balenie

Obal a zabalenie je dôležitý začiatok. Skutočne ekologický produkt je zabalený v recyklovateľnom materiáli alebo materiáli, ktorý potom minimalizuje jeho environmentálny odtlačok. Menej balenia znamená nižšiu spotrebu materiálov a nižší množstvá odpadu. Snaž sa preto vyhýbať produktom v neekologickom obale alebo balení z extrémne ťažko recyklovateľných materiálov.

Testovanie na Zvieratách

Vyhýbaj sa produktom, ktoré testujú na zvieratách. Testovanie na zvieratách je dôležitou témou nielen v oblasti ekologických produktov ale aj etiky. Inými slovami, produkty, ktoré boli testované na zvieratách, predstavujú etický a environmentálny problém.

Dlhodobá Udržateľnosť

Ekologický produkt by mal mať dlhodobú udržateľnosť v mysli. Preto hľadaj produkty trvalo udržateľné výroby a recyklovateľné po spotrebe. Dobré produkty by nemali prispievať k znečisťovaniu životného prostredia.

Značka Tierra Verde

Ak hľadáš ekologické produkty na našom trhu, nezabudni si všimnúť Česko-slovenského výrobcu eko drogérie a eko kozmetiky Tierra Verde. Táto značka je známa svojou snahou o trvalú udržateľnosť a kvalitu. Okrem toho, podporou miestnych ekologických značiek prispievaš k ochrane životného prostredia a zároveň získaš kvalitné ekologické produkty.

Na záver nezabudni, že pri nákupe produktov máš byť kritickí a dávať prednosť ekologickým možnostiam.