logo

Pazúch – prírodný tuhý dezodorant

Predstavíme si slovenský prírodný tuhý dezodorant Pazúch od firmy Ponio. Vyrábajú poctivé výrobky, bez bombastických zavádzajúcich nápisov.

Share

Predstavíme si slovenský prírodný tuhý dezodorant Pazúch od firmy Ponio. Ich cieľom je prinášať nové riešenia – šetrnejšie, účinnejšie, zachovávajúce kvalitu látok z prírodných zdrojov. Vyrábať poctivé výrobky, bez bombastických zavádzajúcich nápisov. 


Čo je to pazúch?

Prírodný dezodorant (pazúch) nezabraňuje prirodzenému poteniu, ale jeho antibakteriálny účinok zabraňuje rozkladným procesom potu a teda aj nepríjemnému zápachu. Balí sa do ekologického obalu, ktorý je zo 100% kompostovateľného papiera. Čiže žiadne plastové obaly.


Životnosť pazúcha

Samozrejme je to individuálna záležitosť, no pri správne nanesenej vrstve (nie príliš hrubej) môže dezodorant vydržať približne 6 mesiacov denného používania a približne rok pri bežnom používaní (používanie podľa potreby, v zime menej a v lete denne). Nanesenú vrstvu dezodorantu by nemalo na tele byť vidno voľným okom.


Pazúch a oblečenie

Tento tuhý dezodorant nezanecháva biele stopy na tmavom oblečení, ale môže vytvoriť takzvané mastné fľaky na svetlom oblečení. Tento prípad je najčastejšie spôsobený veľkou vrstvou naneseného dezodorantu. Veľká vrstva pazúcha sa nestihla vstrebať do pokožky alebo nosením rovnakého odevu viackrát po sebe. Znížiť riziko akýchkoľvek fľakov môžeš používaním primeraného množstva dezodorantu alebo môžeš počkať chvíľku po nanesení, kým sa dezodorant nevstrebe do pokožky.


Pazúch používam prvýkrát

Pazúch sa vytláča / vysúva potlačením prstom na tubu zospodu. Úplne prvé vysunutie môže ísť trochu ťažšie, preto sa nebojte zatlačiť silnejšie. Dámy s dlhými nechtami môžu požiadať gentlemana nablízku o pomoc.
Pazúch sa najľahšie nanáša na vlhkú pokožku, napríklad po sprchovaní. Ak je pre teba pazúch príliš tuhý alebo máš pocit, že sa ťažko rozotiera, nanes na jeho povrch pred použitím 1-2 kvapky vody, ktorá výrazne uľahči roztierateľnosť.
Pazúch sa mi vysunul príliš vysoko
Ak sa ti stalo, že si dezodorant vysunul príliš vysoko, tak ho vrátite späť miernym poklepaním po rovnej pevnej ploche (napríklad po stole). Poklepanie robíme dnom pazúcha o plochu a on sa pomaly zasunie späť. Na zasunutie späť nepoužívaj tlak dlaňou zhora na pazúch.

Slovenská značka Ponio je známa pre svoju výrobu prírodnej vegánskej kozmetiky, ktorá je vyrábaná ručne a s láskou. V našom obchode máme v ponuke viacero druhov Pazúchov. Ich účinok je rovnaký, pri výbere ide len o to, akú vôňu preferuješ. Všetky sú vhodné pre mužov aj ženy.