logo

Ponio kozmetika

Ide o naozaj prírodné čisté zloženie bez zavádzania na obaloch. Jednoducho presne vieš, čo kupuješ. Vyrábané ručne a poctivo.

Share

Kto sú Ponio?

Ponio je slovenská značka, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku ručne a poctivo. Ide o naozaj prírodné čisté zloženie bez zavádzania na obaloch. Jednoducho presne vieš, čo kupuješ. Vyrábajú poctivo, v menších množstvách, šetrne a tak, aby zachovali prírodnú kvalitu používaných surovín.
V našom e-shope nájdeš Ponio kozmetiku medzi mydlami, tuhými deodorantmi a tuhými šampónmi. Všetky z nich majú papierový obal bez plastu. V tuhej forme sa ľahko prenášajú a jednoducho používajú.

Späť k tuhému mydlu

Mám pocit a zrejme nie som sám, že tuhé mydlá na istý čas vymizli. Nahradili ich tekuté mydlá a sprchové gély v plastových fľašiach. Je to zvláštne, že si musíme pripomínať ich výhody. Našťastie sa nám mydlá pomaly vracajú späť a majú vlastnú základňu fanúšikov, ktorá sa bude pevne verím rozrastať.
Ponio vyrába mydlá klasickou metódou za studena s vyšším podielom olejov, ktoré ostali v mydle nezmydelnené a ich pH je prirodzene zásadité.
Z rozsiahlej škály mydiel si vieš vybrať presne to, čo potrebuješ.

Šampúch alebo tuhý šampón? Aký je v tom rozdiel? 

Žiaden rozdiel. Ide o to, že názov Šampúch má výsostné právo používať značka Ponio. Okrem šampúchov majú vlastné pomenovanie aj pre tuhý deodorant – Pazúch, ale o nich až neskôr.
Šampúch funguje presne tak, ako bežný šampón. Má všetky účinné látky, výborne umýva, ale neobsahuje vodu. To znamená, že vyššie spomínaný problém s plastovými fľašami je vyriešený aj v tomto prípade. Tuhý šampón je skladný, prenosný a jeho používanie je naozaj jednoduché.
Stačí ak si ho pošúchaš v sprche po vlasoch, rozpeniš a hotovo.

Ak sa ti pri používaní zlomí alebo rozdrví, stačí ho krátko nahriať, napríklad fénom a opäť spojiť. V prípade potreby ním vieš vyčistiť aj oblečenie, riad, alebo aj svojho domáceho miláčika. 🙂

Všetky typy vlasov

Či už máš vlasy suché a zničené, mastné alebo farbené. Trápia ťa lupiny alebo problematická pokožka. Medzi Ponio šampúchmi si vyberieš presne ten, ktorý potrebuješ. Na výber máš dve veľkosti.  Ak váhaš a si nedôverčivý, tak 30 gramový je ideál. Pre tých ostatných je tu 60 gramový.

Pazúch a jeho úloha

Je dôležité povedať, že úlohou tuhého deodorantu nie je, zabrániť poteniu. Pretože potenie patrí k prirodzeným procesom nášho tela. Bojuje však proti nepríjemnému pachu a to tak, že jeho antibakteriálny účinok zabraňuje rozkladným procesom potu. Je dôležité spomenúť, že si na takýto prírodný deodorant (dezodorant) treba zvyknúť. Pár dní to potrvá, ak si predtým používal komerčnú klasiku. Potom ho už však nevymeníš. 🙂 Pozri naše ďalšie blogy a dozvieš sa o pazúchu viac.

Čo dodať na záver? 

Čerešničkou na konci môže byť už len to, že všetky produkty Ponio sú vegánske, čiže výhradne rastlinného alebo minerálneho pôvodu a sú teda schválené celosvetovou uznávanou spoločnosťou Vegan Society.