logo

Príbeh mydla

Podľa dávnej legendy bolo mydlo objavené 1000 rokov pred Kristom. Príbeh mydla začína pri rieke Tiber na úpätí hory Sappo.

Share

Podľa dávnej legendy bolo mydlo objavené 1000 rokov pred Kristom. Príbeh mydla začína pri rieke Tiber na úpätí hory Sappo. Tam ženy pri praní šiat zistili, že pranie na mieste, kde steká tuk z obetovaných zvierat má vyšší účinok. Ich prádlo je belšie a operú ho jednoduchšie. Vytvorila sa tam totiž akási pena, ktorá sa neskôr zozbierala schladila a nechala vytvrdnúť. Pomenovali ho podľa hory Sappo (soap).
Arabi začali neskôr na výrobu mydla používať rastlinné oleje a za prítomnosti hydroxidu sodného prebehla reakcia zmydelnenia. Krásne voňali a mali rôzne farby. Takto vzniklo mydlo, ako ho poznáme dnes a týmto spôsobom mydlá vyrába aj MuSK.

MuSK „Mydláreň u slečny Kaplánovej“

Slečna Kaplánová alebo Lucia stojí za zrodom MuSK- handmade prírodnej kozmetiky. Jej vášeň, vedomosti a chuť niečo tvoriť sa spojili a vznikla táto slovenská značka ručne robených mydiel z čisto prírodných zložiek
V ich ponuke nájdeš naozaj všehochuť. Jemné bylinné mydlá ako napríklad Pokoj v duši, ale aj čistiace a peelingové mydlá ako Makovička z jarnej. Ženskému oku ulahodí Ružová alej, či Kvetinová slávnosť, mužské zmysly povzbudí Čierne zlato alebo Pán božský.
V ponuke MuSK nájdeš aj veselé dizajnové mydlo Na vlnách a Vianočnú náladu ti dodá Hrejivá škorica. 
Medzi produktmi tejto prírodnej kozmetiky môžeš objaviť aj už dobré známy tuhý šampón, alebo veľmi pekné ručne robené keramické mydelničky z dielne Keramika Greško.