logo

Sieťovka a jej dokonalý comeback

Sieťovky sa v súčasnosti vyrábajú z prírodných materiálov a sú tak omnoho ekologickejšou alternatívou ku klasickým plastovým, igelitovým taškám.

Share

Sieťovka patrí k tým módnym doplnkom, ktoré často nájdeme na starších fotografiách. Keď sa aj po rokoch na ne pozeráme, musíme uznať, že zo svojho čara nestratili vôbec nič. Práve sieťovky momentálne zažívajú dokonalý comeback a opäť sú súčasťou nielen mestskej, ale aj akejkoľvek inej módy. Navyše sú ekologické a to je obrovské plus!

Prečo sa vracajú?

Opýtajte sa mám či starých mám. Povedia vám, že sieťovka sa ľahko prenášala, odniesli ste v nej všetko od kníh cez oblečenie až po potraviny, bola vzdušná a jednoducho šik. A také sú aj v súčasnosti! Ich nostalgický štýl sa zobúdza práve teraz a doplňuje módne trendy aj v roku 2020.

Práve spojenie krásy a praktickosti je jedným z dôvodov, prečo sa tieto tašky vracajú. Ich obľúbenosť však rastie aj z iného dôvodu.

Ekológia nadovšetko

Sieťovky sa v súčasnosti vyrábajú z prírodných materiálov a sú tak omnoho ekologickejšou alternatívou ku klasickým plastovým, igelitovým taškám. Jedna takáto eko taška vám vydrží roky a vy tak nemusíte neustále hľadať igelitky a zaťažovať tak našu prírodu. Z hľadiska štýlu sú sieťovky ešte dokonalejšie – nie sú fádne a často vulgárne ako ich plastová konkurencia. Sieťovka z biobavlny s dlhým uchom je najobľúbenejšia spomedzi všetkých sieťoviek 🙂

PREČO BIOBAVLNA ?

  • Biobavlna je pestovaná na ekofarmách, ktoré sa zameriavajú na pestovanie potravín a bavlny podľa jasne stanovených pravidiel.
  • Na týchto ekofarmách je zakázané používanie toxických chemických pesticídov, insekticídov a hnojív a geneticky modifikovaných organizmov.
  • Farmy usilujú o vybudovanie biologicky rozmanitého poľnohospodárskeho systému a udržanie úrodnosti pôdy prirodzenou cestou.

VÝHODY BIOBAVLNY

  • Odpadá nutnosť aplikácie toxických chemických látok, ktoré spôsobujú otravy u poľnohospodárskych pracovníkov a poškodzovanie životného prostredia.
  • Oblečenie z biobavlny nespôsobuje alergie pri nosení.
  • Bežné metódy pestovanie bavlny sa stávajú vďaka rastúcim cenám chemických látok nákladné.

Ak teda hľadáte spojenie ekológie, dizajnu a praktickosti, sieťovky sa môžu vrátiť aj do vášho šatníka!