logo

Silice sú dar z prírody.

Silice (starší názov esenciálne oleje, éterické oleje) sú zmesi prchavých látok s liečivými účinkami, získavané z rastlín destiláciou s vodnou parou, prípadne lisovaním. 

Share

Silice (starší názov esenciálne oleje, éterické oleje) sú zmesi prchavých látok s liečivými účinkami, získavané z rastlín destiláciou s vodnou parou, prípadne lisovaním. 

Ich výnimočné vône a liečebné účinky sa často využívajú na podporu krásy a zdravia.

Dovoľ nám spoznať svet prírodných silíc a ich viaceré využitie pre vaše celkové pohodlie.

1. Esenciálne oleje pre krásu:

Esenciálne oleje, často založené na prírodných siliciach, patria medzi kľúčové ingrediencie v kozmetických produktoch. Oleje, ako je levanduľa, rozmarín a ružový olej, obsahujú antioxidanty, vitamíny a ďalšie živiny, ktoré dokážu zlepšiť stav pokožky. Tieto oleje napomáhajú hydratácii, regenerácii a zmierňujú známky starnutia, čím zanechávajú pleť žiarivú a zdravú.

2. Relaxácia a duševné zdravie:

Prírodné silice majú významné miesto aj v oblasti relaxácie a duševného zdravia. Aromaterapia, ktorá využíva esenciálne oleje a silice, je uznávaným spôsobom na zmiernenie stresu, úzkosti a napätia. Silice ako levanduľa, bergamot a ylang-ylang majú upokojujúce účinky a môžu pomôcť pri zlepšovaní nálady a podpore psychickej pohody.

3. Liečebné účinky:

Mnohé prírodné silice majú aj liečebné účinky. Tea tree oil, známy svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami, sa často používa na liečbu kožných problémov, ako je akné a podráždenie pokožky. Eukalyptová silica môže byť užitočná pri dýchacích ťažkostiach a uvoľňovaní dýchacích ciest.

4. Celková starostlivosť o telo:

Prírodné silice nájdeme nielen v kozmetických produktoch a aromaterapii, ale aj v rôznych iných aplikáciách. Môžu byť súčasťou sprchových gélov, šampónov alebo masážnych olejov, čím pridávajú do našej každodennej starostlivosti o telo príjemné vône a benefity pre zdravie.

Pamätaj na to, že pri používaní prírodných silíc a esenciálnych olejov dodržuj odporúčania o bezpečnom používaní. Pretože ak silice majú príliš silnú v čistú formu, môžu dráždiť pokožku. Avšak pri správnom využití sa prírodné silice stávajú cenným spojencom pre vašu krásu a zdravie.

Ich príjemné vône a terapeutické účinky nám pomáhajú znova objaviť múdrosť a silu prírody v našom každodennom živote.

Na našom eshope môžete nájsť silice značky Hanus a Tierra verde.