logo

Sójové sviečky

Sójové sviečky sú veľmi populárne pre svoju ekologickú šetrnosť a nespôsobujú také veľké množstvo škodlivých emisií.

Share

Sójové sviečky sa vyrábajú z rastlinného oleja získaného zo sóje. Sójový olej je bohatý na nenasýtené mastné kyseliny, čo znamená, že sviečky sójového oleja sa topia pri nižšej teplote ako sviečky z parafínu, čo môže byť šetrnejšie pre tvoje zdravie. 

Sójové sviečky sú tiež veľmi populárne pre svoju ekologickú šetrnosť. Sója je rastlina, ktorá sa ľahko pestuje a poľnohospodársky sa veľmi účinne využíva. Navyše, tieto sviečky neprodukujú toľko dymu ako sviečky z parafínu, čo znamená, že nespôsobujú také veľké množstvo škodlivých emisií. 

Sviečky zo sóje sú tiež veľmi trvanlivé. Zvyčajne vydržia dlhšie ako sviečky z parafínu, pretože sójový olej sa topí pri nižšej teplote, čo znamená, že sviečky sa spotrebujú pomalšie. 

Existuje mnoho spôsobov, ako využiť sójové sviečky. Mnoho ľudí ich používa ako dekorácie, niektorí ich používajú ako súčasť meditačných rituálov, a iní ich používajú ako súčasť aromaterapie. Niektoré značky vyrábajú takéto sviečky s prírodnými arómami ako levanduľa, med, a vanilka, ktoré sú vynikajúce pre inhaláciu a relaxáciu. Taktiež existujú aj veľmi netradičné vône sviečok ako dym a drevo alebo koža a starý nábytok.

Vyskúšanie sójových sviečok je jednoduchý spôsob, ako prispieť k životnému prostrediu a zlepšiť svoje zdravie.

V našom e-shope nájdeš sójové sviečky od slovenských výrobcov ako napríklad: Botanicandle, Candler alebo LunaBox.